Menu

Lektori

Lektori, ktorí dokážu deti vtiahnuť do deja, motivovať a zapojiť a zároveň dokážu udržať ich pozornosť a hodina má potrebnú „šťavu“. V skratke lektori, ktorých to baví a tento entuziazmus dokážu preniesť aj na deti.

Viktória Čerňanská

Kto som?

Som tá s farebnými vlasmi, na ktorú deti kričia „Vikííí!“ príp. „Vikíí, kde je Maxík?“ 🙂 Hmm.. Asi som rojko, ktorý sa snaží zlepšiť svet, či aspoň poukazovať na to všetko dobré v ňom. V týchto myšlienkach som v roku 2016 vytvorila Centrum kreatívneho vzdelávania ENJOY creativity. Ako milovníčka tanca som spoluzakladateľkou Detského folklórneho súboru Lastovička, ktorý vznikal súbežne. Taktiež som majiteľkou už spomínaného bišónika/plyšónika Maxíka, s ktorým som absolvovala canisterapeutický kurz a mnohých ďalších zvieracích kamarátov. Inak som akreditovaná lektorka a certifikovaná kondičná trénerka 1. kvalifikačnej triedy. Takže kto teda som? Zostaňme pri tej farebnej Viki 🙂

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

ENJOY creativity a DFS Lastovička sú moje deti. ENJOY je skôr vedátor, ktorý skúma svet, jeho súvislosti a prináša nové objavy. Lastovička je umelkyňa, ktorá skrze tanec a folklór prepája generácie. Každé je iné, no obe sa snažia ukázať krásu v maličkostiach, tvorivosti a spolupráci. Milujem sa aktívne spolupodieľať na ich živote, ale tiež občas z obďaleč sledovať ako rastú a ja s nimi. Je to dobrodružstvo, výzva a láska na celý život.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

Moje koníčky sa stali prácou. No mimo toho rada trávim čas so svojimi kamarátmi, rodinou a zvieratkami. Rada sa s Maxíkom vydávam na potulky prírodou, na korčule či na bike. Mám rada aj hory, ale skôr ako turistiku kvôli výhľadu, mám oveľa radšej spúšťanie sa dole či už na lyžiach po svahoch alebo na biku cez les. Ó a mojím asi najväčším relaxom je šoférovať sama v aute s obľúbenou hudbou 🙂

Aká je moja superpower?

Prekonávať prekážky. Padnúť, vstať, oprášiť sa a ísť s úsmevom a nadšením ďalej. Znova a znova a znova.. Niekto by to možno nazval tvrdohlavosťou 🙂 Pre mňa je to túžba žiť a plniť sny.

Hana Dugová

Kto som?

Moje meno je Hana Dugová, som absolventkou školy knihovníckych a informačných štúdií a strednej odbornej školy pedagogickej. Počas celého svojho kariérneho života som sa venovala aj práci s deťmi v detskom folklórnom súbore Dolina. Stala sa zo mňa mama šikovného syna a tak sa moja činnosť na chvíľku prerušila. Ku koncu materskej dovolenky som sa zamýšľala o tom ako ďalej, že by som sa rada práci s deťmi venovala naplno. ENJOY creativity, ktorý sme tvorili mi túto jedinečnú príležitosť poskytol. Momentálne pracujem v ENJOY creativity ako lektorka v adaptačnom programe Brikáčik. 

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Práca s deťmi v sebe ukrýva rôzne úskalia, ale hlavne víťazstvá. Za ten čas, ktorý ubehol som mala možnosť zažiť veľa krásnych zážitkov. Milujem na svojej práci, že vidím výsledky svojho úsilia. Obzvlášť v programe Brikáčik, kde spolu s detičkami prekonávame veľké výzvy v podobe osamostatnenia. Predsa len, tento krok v živote človeka je jeden s najdôležitejších. Prísť na to, že nám dokáže byť krásne aj bez našich najbližších, ku ktorým sa vraciame plný zážitkov. Najväčšiu radosť mi robí ak tieto výzvy zvládneme a so smútiacej dušičky sa stane vysmiata, ktorá sa teší medzi svojich kamarátov. 

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Vo svojom voľnom čase sa venujem rôznym kreatívnym činnostiam. Som kreatívna duša, ktorá rada tvorí od maľovania cez varenie až po výrobu rôznych doplnok pre bežný život. Milujem pohyb vo všetkých jeho podobách. Hlavne to je tanec a hudba, ktorá ma sprevádza aj v mojej práci v detskom folklórnom súbore Lastovička. Moje hobby je aj moja práca. Pohyb v prírode či už na prechádzkach alebo na lyžiach je mojím veľkým dobíjačom energie. 

Aká je moja superpower? 

Moja superpower je trpezlivosť. Pri každej jednej činnosti, ktorá ma sprevádza životom je veľmi potrebná. 😉

Katarína Krchlíková

Kto som? 

Moje meno je Katka. Som vyštudovaná inžinierka nízkopotenciálnej energetiky STU v Bratislave, ale celým mojím životom sa tiahla túžba práce s deťmi. Som mamou dvoch krásnych dcér. Po materskej dovolenke sa mi naskytla príležitosť práce s deťmi práve v Enjoy Creativity ako lektorka v adaptačnom programe Brikáčik, kde sa moje sny stali skutočnosťou.  

Čo mám najradšej na práci s deťmi v Enjoy Creativity? 

Mojou cieľovou skupinkou sú hlavne najmenšie deti, ktoré k nám prichádzajú. Snažím byť pre nich bezpečným prístavom, pri prvom odlúčení od maminy, ponúknúť chápavú náruč. Vždy mi urobí najväčšiu radosť to, keď sa detičky k nám pýtajú a chcú tráviť u nás viac času. Vtedy viem, že to čo srdcom robíme, robíme správne. 

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Vo svojom voľnom čase sa rada stíšim a ponorím sa do príbehov ukrytých vo voňavých stranách kníh. Okrem toho milujem hudbu, ktorú nevnímam len ušami, ale každou bunkou svojho tela.

Aká je moja superpower? 

V mojom bežnom živote mám rada poriadok a organizovanosť. Preto som aj v rámci Enjoy Creativity prevzala manažérsku funkciu, kde sa starám o naše programy, aby fungovali v čo najväčšej spokojnosti našich klientov. Okrem toho je mojou superpower empatia, ktorá je pri práci s deťmi dôležitá. 

Eva Adamovová

Kto som?

Volám sa Eva. Vyštudovala som na učiteľstvo na Pedagogickej fakulte UK. Po dlllllhej materskej dovolenke s tromi výmyselníkmi sa mi naskytla príležitosť pracovať s deťmi- čerstvými školákmi v Enjoy school.

Čo mám najradšej na práci s deťmi v Enjoy Creativity?

Slobodu, kreativitu, pestrosť, možnosť pozorovať ako deti napredujú, ako sa s chuťou učia nové veci, ako prekonávajú samých seba a sú hrdí na svoj rast. A v našom menšom kolektíve ich spoznať skutočne dôkladne.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

Behanie po horách, bicyklovanie po dolinách, spoznávanie nových krajín a kultúr, fotografovanie, pomalé prechádzky aj rýchlu chôdzu so psom. A podľa hesla „Žite vo svojej záhrade“ jej nikdy nekončiace pretváranie.

Aká je moja superpower?

Pri troch deťoch? Okrem lietania, premiestňovania a varenia super elixírov je to trpezlivosť, svedomitosť a chuť učiť sa nové veci.

Barbora Rátkovská

Kto som?

Ahoj, moje meno je Baška. Aktuálne som študentka pedagogickej vysokej školy. Už ako malá som vedela čo budem keď raz budem veľká. Mojim snom bolo stať sa učiteľkou. A tak som sa vybrala touto cestou. Pri štúdiu na SOŠ pedagogickej som sa dopočula o ENJOY creativity, začala som s brigádou v letných táboroch a prirástlo mi to tu k srdcu tak veľmi, že rada prijmem každú jednu ENJOY výzvu. 😝Tohto ročné výzvý sú: družina v ENJOY school, narodeninové oslavy alebo kreatívne workshopy a na záver spravovanie sociálnych medií. Tak neváhajte a pozrite si ja náš IG či FB.

Čo mam najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Na práci s deťmi mám rada, keď môžem vidieť ich úsmev alebo ich radosť ktorá z nich vyžaruje. To potešenie z naučenia sa niečoho nového, vytvorenia nejakého umeleckého diela či z výhry v hre. Skrátka že ich môžem niečo naučiť, zabaviť ich a vytvoriť si nejaké majstrovské dielo.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Vo voľnom čase sa rada skryjem za fotoaparát či počítač a hrám sa s fotkami. Taktiež rada venujem svoj voľný čas rodine či kamarátom alebo si ho rada vychutnám v deke a s čajom v ruke pri seriály alebo romantickom filme.

Aká je moja superpower?

Mojou hlavnou superpower je trpezlivosť. Moja trpezlivosť mi pomáha nie len pri stavaní puzzle, ale samozrejme aj pri práci s deťmi a taktiež dotiahnuť veci dokonca.

Sabina Takáčová

Kto som? 

Moje meno je Sabina, som absolventkou strednej odbornej školy pedagogickej. Momentálne študujem na vysokej škole pedagogickej odbor s názvom predškolská a elementárna pedagogika. Už od útleho veku som vedela, že jedného dňa sa chcem stať učiteľkou. A v Enjoy Creativity si svoj detský sen plním. 

Čo mám najradšej na práci s deťmi v Enjoy Creativity? 

Najradšej na práci s deťmi mám ich radosť z maličkostí, ktorá dokáže človeku vyčariť úsmev na tvári na celý deň. Okrem úsmevu sa snažím deťom odovzdať nové vedomosti, zážitky a taktiež rozvíjať ich schopnosti. Preto mám vždy radosť keď vidím, že som deťom dala aspoň malý kúsok seba. 

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Obľubujem každý jeden druh športu a preto svoj voľný čas najradšej venujem fyzickým aktivitám ako je napríklad cvičenie, beh alebo prechádzky v prírode. Okrem iného svoj voľný čas rada trávim s rodinou a najbližšími priateľmi.

Aká je moja superpower?

Moja superpower je improvizácia, ktorú využívam na hľadanie riešení v tých najmenej očakávaných situáciách v ktorých sa ocitnem. 

Vanda Gavaldová

Kto som? 

Moje meno je Vanda. Aktuálne som študentkou obchodnej akadémie v nemeckom jazyku. Už od pätnástich rokov sa venujem práci s deťmi, či už na koňoch kde som trénerkou alebo v Enjoy táboroch. Neskôr som sa stala lektorkou a vediem krúžky.  

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Najradšej mám na práci s deťmi ich jedinečnosť. Každé dieťa má inú reakciu na danú situáciu a riešenie musí byť tomu prispôsobené. Nikdy sa s nimi nenudím a vždy ma vedia niečim prekvapiť. Ich úsmev a radosť ma vedia dobiť energiou na niekoľko dní.  

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Môj voľný čas venujem sebe, mojej milovanej rodine a kamarátom. Taktiež rada trávim čas v prírode na prechádzke.

Aká je moja superpower? 

Mojou superpower je moja kreativita. Svoju energiu viem vložiť no hier s našimi deťmi a vymyslieť zaujímavé a zábavne hry. Podať im fakty zábavnou formou, ktorej ľahko porozumejú.

Martina Šaulič

Kto som? 

Moje meno je Martina. Aktuáne študujem na vysokej škole psychológiu. Od útlejšieho veku rada pomáham ľudom a myslim, že deti si to zaslúžia najviac. Pracujem s menšími deťmi v Brikačikovi, kde rada pomôžem, vysvetlím, ale aj pritúlim.  

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Najradšej na práci s deťmi mám ich nával energie a dobrej nálady. Ich úsmev pri hre mi vie spraviť deň krajším. V mladšom veku som trénovala detičky gymnastiku a mali sme rovnako veľa zábavy a podobných získaných skúsenosti ako tu v ENJOY creativity.  

Aké sú moje hobby vo voľnom čase? 

Vo svojom voľnom čase najradšej kreslím, niekedy sa do toho dokážem tak ponoriť, že pri tom strávim celý deň. Tiež rada trávim čas v prírode s mojími psíkmi alebo niekde vonku s rodinou a kamarátmi.  

Aká je moja superpower? 

Moja superpower je nápaditosť. Pri detičkách je potrebné mať veľa nápadov a my v ENJOY creativity sa snažíme ich mať čo najviac, a čo najlepšie. Spolu s deťmi sa vieme dohodnúť čo ich najviac bude baviť. 

Sabina Žatková

Kto som?

Volám sa Sabi. Som študentka na obchodnej akadémii v Bratislave. Už od mala som pomáhala mamine pri práci v škôlke s deťmi a veľmi ma to bavilo. Obľúbila som si to a inšpirovalo ma to natoľko, že som začala hľadať prácu v tomto odbore. Práve v Enjoy Creativity mi umožnili tuto túžbu splniť.

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Na práci s deťmi mám rada, keď vidím ako sa deti smejú a užívajú si spoločne chvíle. Vidieť tú radosť na ich tvári je pohľad na nezaplatenie. 

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

Môj voľný čas trávim najradšej pri koňoch. Už od mala sa venujem voltížu (gymnastike na koni). Rada trávim svoj voľný čas s rodinou a kamarátmi. Taktiež ma zaujíma hudba, cestovanie a rada pozerám filmy a seriály. 

Aká je moja superpower?

Moja superpower je nebojácnosť. Nebojím sa skúšať nové a zaujímavé veci. Som odvážna a som rada, keď deti sa pri mne nachádzajú svoju vlastnú superschopnosť.

Natália Fričová

Kto som?

Volám sa Natália a som študentkou Gymnázia Metodova. Budúci rok plánujem maturovať
z matematiky a fyziky, z predmetov, ktoré ma odjakživa fascinovali. Mám dvoch mladších
súrodencov, o ktorých sa často starám, a tak mám k deťom blízko. V ENJOY Creativity som začala pracovať ako animátorka letných táborov, veľmi rýchlo som si to tu zamilovala a momentálne som lektorkou robotiky. Som nesmierne vďačná, že sa pri svojej práci môžem nielen venovať témam a vedám, ktoré ma zaujímajú, ale najmä posúvať tento záujem ďalej našim deťom a to formou hier a zábavy.

Čo mám najradšej na práci s deťmi v ENJOYI? 

Na svojej práci mám najradšej zvedavosť a otázky detí. Rada vidím, keď sa pre niečo nadchnú a ako nad tým premýšľajú. Často ma v tom najpozitívnejšom zmysle slova dokážu prekvapiť úrovňou otázok, ktoré kladú a v momente, keď sa v otázkach začínam topiť, viem, že som odviedla dobrú prácu.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

Väčšinu svojho voľného času trávim so svojou rodinou a v čase, ktorý mám iba pre seba, študujem cudzie jazyky, vyrábam šperky a najradšej zo všetkého čítam či už odbornú alebo umeleckú literatúru.

Aká je moja superpower?

Mojou superpower je hľadať logiku v zdanlivo nelogických veciach.

Klára

Kto som?

Moje meno je Klára. Aktuálne študujem na gymnáziu sv. Uršule a v budúcnosti by som sa viac chcela zamerať na umenie, animáciu a grafiku. V ENJOYI robím marketing do ktorého vnášanie kus z mojej kreativity do pútajúcich plagátov, príspevkov na sociálnych sieťach či zaujímavých videí, kde predstavujem jedinečne projekty ENJOY creativity.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

V mojom voľnom čase sa najviac zameriavam na svoj sebarozvoj. Snažím sa zlepšovať v kreslení, digitálnych zručnostiach ale aj v športoch ako je napriklad cvičenie alebo tanec.

Aká je moja superpower?

Mojou super power je kreativita, ktorú sa snažím zaujať čo najviac očí ktoré na ulici uvidia napríklad jeden z mojich plagátov.

Michaela Erdélyi

Kto som?

Moje meno je Michaela. Som vyštudovaná inžinierka cestovného ruchu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Od študentských čias som sa však súčasne venovala aj práci s deťmi. Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s „inak obdarenými“ detičkami, rôznymi poruchami pozornosti, správania a taktiež som pracovala ako asistent dievčatku ZŤP a pomáhala jej s adaptáciou v kolektíve a učením. Som tiež mamou troch detí. Práca s deťmi ma baví a napĺňa a som veľmi šťastná, že nedávno mi bolo umožnené začleniť sa do kolektívu Enjoy Creativity, kde momentálne pôsobím ako lektorka v adaptačnom programe Brikáčik.

Čo mám najradšej na práci s deťmi v Enjoy Creativity?

Práca s detičkami a aktuálne v Brikáčiku s tými najmenšími, ktorí sa začleňujú do prvého kolektívu je zaujímavá a rôznorodá. Snažíme sa im spríjemniť prechod od rodičov a pomôcť im začleniť sa do kolektívu kamarátov čo najplynulejšie a najmä s úsmevom na ich tváričkách.

Aké sú moje hobby vo voľnom čase?

Vo voľnom čase sa rada venujem svojim detičkám, podnikáme rôzne výlety a aktivity a celá rodina radi cestujeme. Sme veľkí „čitári“, takže knižky sú u nás úplne všade. Tiež rada varím a pečiem.

Aká je moja superpower? 

Myslím, že je to trpezlivosť, ktorá je pri práci a aj bežnom živote s deťmi asi tá najdôležitejšia. Snažím sa vždy zachovať pokoj a ponúknuť riešenie akceptovateľné pre všetky zúčastnené strany.