Ucelený koncept kreatívneho vzdelávania zameraný na STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Maths).

Doprajte deťom lepšiu budúcnosť, otvorte im dvere v oblasti
VEDY a TECHNIKY!

 • MULTIMEDIÁLNE UMENIE

  V module multimediálneho umenia sa deti postupne naučia spracovávať grafiku, obrazy, zvuk a vytvárať vlastné príbehy a animácie prostredníctvom rôznych programov a aplikácií.

  V prvom ročníku začíname s unikátnou formou Stop Motion videí, pri tvorbe ktorých si deti rozvíjajú kreativitu no i trpezlivosť a cit pre detail. Deti sa premenia na režisérov, scénografov i kameramanov súčasne. 

  V druhom ročníku sa ponoríme do základov programovania v rozhraní Scratch, v ktorom sa deti naučia vytvárať vlastné animované príbehy a rozprávky. V Scratchi sa deti učia pohybovať v súradnicovom systéme a rozvíjajú si matematické a programátorské zručnosti.

  V treťom ročníku sa deti oboznámia s populárnym programom Animaker na vytváranie animácií či živých videí. Taktiež sa naučia pracovať so zvukom pri jeho nahrávaní či úprave v audio editore Audacity.

>>> Viac info <<<

 • LEGO SCIENCE

  Predškoláci sú prirodzenými staviteľmi a zároveň zvedavými bádateľmi, ktorých zaujíma všetko okolo nich. Vďaka obľúbenej stavebnici DUPLO® sa deti oboznámia s rôznymi témami, ako sú zvieratá, vesmír, morský život, rozprávky alebo hrdinovia. Získajú veľa poznatkov, veľa sa naučia a samozrejme všetko si postavia a vyskúšajú.

  Školáci sa pozrú na zúbok záhadám a fyzikálnym javom, aby porozumeli, ako fungujú. Mladšie deti sa orientujú na jednoduchšie modely, staršie zase na komplikovanejšie – od dopravných prostriedkov cez rôzne vynálezy až po oblasť vesmíru. Obsah kurzu je zameraný na základy fyziky a samozrejme konštrukčné úlohy s kockami LEGO, ktoré striedajú a dopĺňajú fyzikálne či chemické pokusy.

>>> Viac info <<<

 • HEJNÉHO MATEMATIKA

  Verili by ste, že aj matematika môže byť zdrojom radosti?

  Profesor matematiky Milan Hejný už mnoho rokov ukazuje deťom i učiteľom zábavnú a zaujímavú cestu k porozumeniu. 

  Objavovanie matematiky hravou formou pritom vôbec nie je obmedzené len na základné školy. Práve deti v predškolskom veku sú veľmi zvedavé a prirodzene tvorivé. Predmatematická výchova Hejného metódou na tomto prirodzenom talente stavia a prostredníctvom edukačných hier rozvíja logické a analytické myslenie. Za najpodstatnejšiu zručnosť považujeme u detí chuť a vnútornú motiváciu hľadať riešenia vlastnou cestou, ktorá je v maximálnej miere pri Hejného metóde výučby matematiky podporená.

  >>> Viac info <<<

 • PROGRAMOVANIE HIER

  Nazrite s nami do zákulisia počítačových hier a staňte sa ich tvorcom!

  Deti sa na lekciách učia programovať svoje vlastné príbehy, animácie a hry. Popri tom ako dieťa tvorí, sa zároveň učí tvorivo myslieť, spolupracovať a systematicky argumentovať – základné zručnosti pre život v 21. storočí.

  Kurz je vhodný pre deti od predškolského veku, kedy začínajú v rozhraní Scratch Junior na tabletoch. Od prvého ročníka postupne objavujú klasický Scratch na notebookoch. Na rozdiel od Scratch Junior, kde sú príkazy v blokoch s piktogramami, je tento program v písanej forme, no stále graficky priateľský a na mieru mladým programátorom. Deti vytvárajú vlastné animácie, príbehy a hry, učia sa pohybovať v súradnicovom systéme a rozvíjajú si matematické a programátorské zručnosti.

  V treťom ročníku preskúmame populárny hranatý svet. Minecraft: Education Edition je herná platforma, ktorá podnecuje kreatívne a inkluzívne učenie prostredníctvom hry. poskytuje lekcie a zábavné výzvy naprieč predmetmi. 

  Roblox Studio je dobre známa a obľúbená platforma na tvorbu hier pre našich študentov štvrtého ročníka ENJOY STEAM Academy. Tu sa už deti zoznámia aj so základmi tvorby 3D hier a jazykom LUA.

>>> Viac info <<<

 • ROBOTIKA

  Kurzy robotiky ponúkame už pre deti predškolského veku, no na svoje si prídu aj veľkáči 🙂

  Program je určený pre všetky deti, ktoré majú záujem rozvíjať sa v základoch inžinieringu, programovania a v technických zručnostiach. Deti si postavia a naprogramujú vlastného robota, ktorý splní každý ich príkaz.

  Najmladšie deti sa zoznámia s kamarátkou včielkou Bee Bot, ktorá je vhodná pre rozvoj logického myslenia, priestorovej orientácie a plánovania. Zároveň  nenásilne podporuje aj jemnú motoriku a posilňuje koncentráciu dieťaťa. Pomocou hladkej podložky so štvorcovou sieťou rozvíja včielka u detí poznávanie farieb, zvierat, ročných období, či ich matematické zručnosti, a oveľa viac 🙂

  Priamym pokračovateľom je Blue Bot, s ktorým budú pracovať prváci. Tento robot je už komplikovanejší a ovládať sa ho deti naučia prostredníctvom tabletu či notebooku. Zaujímavý je tiež inovatívny transparentný dizajn tejto vzdelávacej pomôcky, vďaka ktorému môžu malí zvedavci pozorovať, čo sa deje vo vnútri tohto malého robota.

  Pre deti druhého ročníka ENJOY STEAM Academy, máme pripravené jedinečné spojenie konštrukčných aktivít s obľúbenou stavebnicou LEGO®  a programovania v prepracovaných modeloch LEGO® BOOST. Deti si svojho robota najprv postavia a následne ho naučia poslúchať 🙂

  V treťom ročníku sa deti zoznámia s Ozobotmi. OzoBlockly je veľmi prehľadný editor založený na Google Blockly a programovanie v ňom zvládnu aj mladší žiaci základných škôl. Jeho obrovskou výhodou je vizuálna prehľadnosť a intuitívnosť. Ozobot môže byť tak náročný a zábavný, akým si ho urobíme. Jednoduchý a intuitívny, ale aj vysoko programovateľný a upravovateľný, takže nuda rozhodne nehrozí 🙂

  V štvrtom ročníku sa opäť vrátime k stavebnici LEGO® avšak tentokrát v omnoho sofistikovanejšej verzii LEGO® MINDSTORMS®. Všetky výtvory deti privedú k životu pomocou intuitívneho programovacieho prostredia založeného na jazyku Scratch a pustia sa do plnenia zábavných aktivít a výziev.

>>> Viac info <<<

 • ZOOLÓGIA

  Poznáte nášho canisterapeutického psíka Maxíka? Veríme, že áno 🙂  Spolu s Viki Vám hravou formou poodhalia tajomstvá živočíšnej ríše.

  V prvom ročníku, ktorý otvárame, naučia Vaše deti všetko o domácich miláčikoch, odkiaľ pochádzajú, aké je ich typické správanie, čím sa živia, akú vyžadujú starostlivosť, či ako sa s nimi hrať. Jednou z najdôležitejších častí je vzájomné porozumenie a teda reč tela našich malých kamarátov. Práve vďaka tomu dokážeme efektívne predchádzať uhryznutiam, zraneniam či frustrácii a následnému zbaveniu sa zvieratka.

  Chcete, aby bol z Vašeho dieťaťa zodpovedný majiteľ zvieratka? U nás v ENJOY creativity si to vyskúša na vlastnej koži s našimi kamarátmi 🙂

>>> Viac info <<<