Menu

Oznamy

Najbližšie akcie:

23. – 24.04.2022 – Sústredenie pre celý súbor vo Fit & Gym na Moyzesovej 45.

Rok 2022 s Lastovičkou

Rok 2022 sa stal pre DFS Lastovička nezabudnuteľný. Podarilo sa nám zrealizovať množstvo prvotín. 🥇

Prvým „po prvýkrát“🥇 bol krásny zájazd za hranice Ivanky pri Dunaji a to do krásneho mesta Banská Bystrica. „Po prvýkrát“ sme absolvovali folklórny festival 🎶🎻 s názvom Deň kroja.

Na jeseň sa Lastovička odvážila so svojimi vtáčatami vycestovať na sústredenie, ktoré sa odohrávalo v Rekreačnom stredisku Tesáre, kde sme sa pripravovali na vytúžený veľkolepý koncert organizovaný na počesť 6. výročia založenia súboru. Veľa z našich tanečníkov 💃🕺takýto zážitok absolvovalo „po prvýkrát“, tak pochopiteľne mali veľkú obavu. Všetky naše deti prekonali svoje obavy a plnými dúškami nasávali atmosféru. Sústredenie sa veľmi páčilo všetkým našim tanečníkom a veľmi si želajú opakovať takéto spoločné chvíle čo najčastejšie. V čom im veľmi rady vyhovieme. 🥰

Ďalším „po prvýkrát“ bol už spomínaný koncert na počesť 6. výročia založenia detského folklórneho súboru Lastovička. Dňa📆 16. 11. 2022 sa o ⏰17:00 v Mestskom kultúrnom stredisku v Senci zhasli svetlá v hľadisku, rozžiarili sa svetlá reflektorov a predstavenie 🎶 začalo. Naši odvážni tanečníci a tanečnice sa ocitli na doskách, ktoré znamenajú svet🎭 a predviedli svoje krásne umenie. Atmosféra bola úžasná a každý jeden, či už účinkujúci alebo divák, si užívali krásy nášho dedičstva.

Toto všetko by sme nemohli uskutočniť, ak by neboli medzi nami ľudia s veľkým srdcom. 💓

Úprimná vďaka🙏 patrí obci Ivanka pri Dunaji.🙏 Vďaka obci sme mohli doplniť pre deti najdôležitejšie súčasti slovenského tradičného ľudového odevu.

Bratislavský samosprávny kraj 🙏nám pomohlo zabezpečiť súčasti ľudového odevu, v ktorých sa našim deťom výborne tancovalo a dekontaminačné zariadenie, ktoré nás chránilo počas tréningov.

Nesmieme opomenúť vynikajúcich hudobníkov Michal Veselský – harmonika🪗 a Ján Kružliak mladší – husle 🎻, Alexandra Rybová – zobcová faluta.

Zvukárov 🙏Martina Čerňanského a Jozefa Chríbika bez, ktorých by sme nemali takýto skvostný kultúrny zážitok. 🎭🎶🕺💃

KB shop, ktorý doplnil neodmysliteľnú súčasť veľkých javiskových predstavení – svetlá🔦, ktoré podporili atmosféru. Naplno ukázali šikovnosť našich malých tanečníkov. 🕺💃

A v neposlednom rade ďakujeme Vám, naši milí rodičia.👨‍👩‍👧‍👦 Ďakujeme Vám za podporu, ktorú dávate Vašim deťom. 👩‍❤️‍👨Za ochotu pomôcť pri organizácií našich podujatí.

Veľmi si ceníme a vážime čo všetko robíte.🙏😇 Veď za každým umelcom vždy v pozadí stojí otec 🧍‍♂️a mama🧍‍♀️. Pri nezdare utrú slzy, pri úspechu tlieskajú s nadšením a láskou v srdci. A toto je to, čo nás ženie v pred. 💪☺️

ĎAKUJEME VÁM!